1% podatku">1% podatku

Autyzm jest jednym z najcięższych zaburzeń rozwojowych.Nie wynaleziono lekarstwa na autyzm.Jednak dostępne terapie oraz leczenie uszkodzonego metabolizmu dają dzieciom autystycznym ogromne szanse na zafunkcjonowanie w społeczeństwie.Ponieważ autyzm jest zaburzeniem całościowym,terapia musi być wielotorowa,ukierunkowana na naukę współpracy, edukację, zintegrowanie zmysłów,rozwój mowy czynnej i biernej a także intensywna.Najlepsze efekty osiągają dzieci które pracują 40 godzin tygodniowo.

Autyzm jest chorobą której towarzyszą  zaburzenia metaboliczne.Leczenie biomedyczne autyzmu wiąże się z wykonywaniem bardzo kosztownych zagranicznych badań,codziennym przyjmowaniem leków i suplementów diety.

Wszystkie terapie Maksia oraz leczenie muszą odbywać się prywatnie ponieważ NFZ ich nie refunduje.

Zapewnienie dziecku autystycznemu  skutecznej terapii oraz leczenia biomedycznego znacznie przekracza możliwości finansowe przeciętnej polskiej rodziny.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1 % podatku na leczenie i rehabilitację Maksia.Taką możliwość ma każda osoba która osiągnęła dochód w roku 2009.Jeżeli podatnik nie wskaże komu przeznaczyć 1%,Urząd Skarbowy zrobi to losowo wspierając jedną z organizacji charytatywnych.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą” udostępniła Maksiowi subkonto na którym są gromadzone środki na jego terapię i leczenie.

Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom ‚ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ’
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Numer KRS: 0000037904
Informacje uzupełniajace: Maksymilian Nowakowski – 1% podatku

clip_image002

W poszczególnych formularzach pola wniosku znajdują się w następujących pozycjach:

PIT-28– sekcja N, poz. 129-133

PIT-36L– sekcja O, poz. 105-109

PIT-37– sekcja I, poz. 124-128

PIT-38– sekcja H, poz. 58-62

(bardzo ważne jest podanie imienia i nazwiska dziecka, ponieważ jest to warunek wpływu pieniędzy na konkretne konto, w tym przypadku konto Maksia; numer jest  nadany przez Fundację)

Urząd skarbowy przekazuje 1 % podatku na subkonto wskazanemu odbiorcy.

bez tytułu1DZIĘKUJEMY!!!