1% podatku">1% podatku

Autyzm jest jednym z najcięższych zaburzeń rozwojowych.Nie wynaleziono lekarstwa na autyzm.Jednak dostępne terapie oraz leczenie uszkodzonego metabolizmu dają dzieciom autystycznym ogromne szanse na zafunkcjonowanie w społeczeństwie.Ponieważ autyzm jest zaburzeniem całościowym,terapia musi być wielotorowa,ukierunkowana na naukę współpracy, edukację, zintegrowanie zmysłów,rozwój mowy czynnej i biernej a także intensywna.Najlepsze efekty osiągają dzieci które pracują 40 godzin tygodniowo.

Autyzm jest chorobą której towarzyszą  zaburzenia metaboliczne.Leczenie biomedyczne autyzmu wiąże się z wykonywaniem bardzo kosztownych zagranicznych badań,codziennym przyjmowaniem leków i suplementów diety.

NFZ nie refunduje leczenia biomedycznego dzieci z autyzmem.

Zapewnienie dziecku autystycznemu  skutecznej terapii oraz leczenia biomedycznego znacznie przekracza możliwości finansowe przeciętnej polskiej rodziny.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1 % podatku na leczenie
i rehabilitację Maksia.Taką możliwość ma każda osoba która osiągnęła dochód.Jeżeli podatnik nie wskaże komu przeznaczyć 1%,Urząd Skarbowy zrobi to losowo wspierając jedną z organizacji charytatywnych.

Fundacja Dzieciom “Zdążyć z pomocą” udostępniła Maksiowi subkonto na którym są gromadzone środki na jego terapię i leczenie.

Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom ‚ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ’
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Numer KRS: 0000037904
Informacje uzupełniajace: 7050 Nowakowski Maksymilian- 1% podatku

1%

W poszczególnych formularzach pola wniosku znajdują się w następujących pozycjach:

PIT-28– sekcja N, poz. 129-133

PIT-36L– sekcja O, poz. 105-109

PIT-37– sekcja I, poz. 124-128

PIT-38– sekcja H, poz. 58-62

(bardzo ważne jest podanie imienia i nazwiska dziecka, ponieważ jest to warunek wpływu pieniędzy na konkretne konto, w tym przypadku konto Maksia; numer jest  nadany przez Fundację)

Urząd skarbowy przekazuje 1 % podatku na subkonto wskazanemu odbiorcy.

bez tytułu1DZIĘKUJEMY!!!